danskFlag   engelskFlag 

Log på

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Budo & Karate Klubben - Kokusai SougoBudo Renmei

Hjemmeside: Website Title
Kontaktperson: Shihan
info.kokusai@yahoo.com
Vejnavn: Holmbladsgade 71
Postnummer: 2300
By: København S
Åbningsdage:
  • Tuesday
  • Thursday
  • Saturday
Velkommen til Budo & Karate academy Vi er en klub der lægger stor vægt på den traditionelle form for japansk karate, traditional Genseiryu karate fra Okinawa, med fokus på at karate er en krigskunst vej og ikke en sportsgren. Vi vejleder vores elever hele tiden gennem træningen til at opnå deres mål. Vores instruktører er meget engagerede og står altid parate til at hjælpe eleverne i klubben. Der afholdes graduering 2 gange årligt for børn/unge og for voksne, hvor du har mulighed for at prøve til en ny bæltegrad i ene vores stilarter. Vi lægger stor vægt på den sociale del & der arrangeres flere arrangementer i løbet af året efter behov. KSBR Budo & Karate academy er en kampkunst klub, med plads til også kampsport for de medlemmer har lyst til vær aktive i sport verden.  Vi er en klub, som arbejder meget bredt, både i vores daglig træning i bred hold med også Elite hold og i vores samarbejde med forskellige international organisationer kan tilbyde mange aktiviteter til vores medlemmer. Tage blot almindeligt trænings tøj med/på og kom til gratis prøvetime i Karate og mærk hvordan karate er godt for dig!
Powered by SobiPro